Nové společnosti podepíší Chartu Diverzity za účasti ministra Dienstbiera

 

Jiri_Dienstbier16. května rozšíří evropská Charta Diverzity své řady hned o několik významných signatářů. V rámci akce k evropskému Dni Diverzity se za osobní účasti ministra Jiřího Dienstbiera přihlásí k Chartě společnosti, jako Vodafone, RWE, Accor Hotels, Johnson & Johnson a další firmy.

Akci u příležitosti Evropského Dne Diverzity pořádá Byznys pro společnost, která v ČR Chartu Diverzity koordinuje. V dalších evropských zemích se k Chartě a dodržování jejich principů zavázalo již více než 7500 zaměstnavatelů. „Jsme rádi, že se k Chartě hlásí nové firmy. Jejich zájem potvrzuje, že zájem o téma mezi zaměstnavateli i v ČR stoupá a jsem velice ráda, že akci osobně podpoří i pan ministr Dienstbier“ říká Pavlína Kalousová z Byznysu pro společnost.

Evropský Den Diverzity je v jednotlivých zemích pořádán členy evropské platformy Chart Diverzity, která funguje za podpory DG Justice. Akce má za cíl zpropagovat téma diverzity a rozmanitosti na pracovišti. V České republice je pod názvem Evropský Den Diverzity: Czech Diversity Debate 2016 pořádán poprvé a jeho premiéru doprovodí, krom slavnostního podpisu Charty, také diskuse odborníků a ministra pro lidská práva o sociálním a ekonomickém kontextu diverzity, prezentace čerstvých výsledků Indexu zastoupení žen ve vedení firem nebo také inovativní kampaň Nejsem žádný průměr!

Tu spustil Byznys pro společnost s partnery přímo na jednotlivých pracovištích pro zaměstnance s cílem podpořit rozmanitosti v pracovních kolektivech. Jde o unikátní nástroj interní komunikace pro zaměstnavatele, kteří mohou zábavnou formou propagovat mezi svými zaměstnanci přínosy rozmanitosti/diverzity a ukázat, co pro její podporu dělají nebo plánují udělat. Kampaň si každý může vyzkoušet osobně na Dni Diverzity.

Program Dne diverzity a registrační formulář.

Text evropské Charty Diverzity a možnost, jak k ní přistoupit.

Akce je realizována v rámci projektu Diverzita 2013+ – Bereme ženy na palubu, kterou podpořila Nadace Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci, který je financován z Norských fondů.

Sociální sítě

Newsletter

Jsme členem:

 
 

Další články

See all posts