Vítáme na palubě nové signatáře Charty diverzity

 

V Česku se začala diverzita šířit a rozvíjet hlavně v souvislosti s tématy spojenými s postavením žen ve společnosti a na trhu práce. Dopady pandemie covidu‑19 jen význam diverzity a inkluze umocnily. Existuje mnoho průzkumů, které ukazují, že čím rozmanitější zaměstnanecká základna, tím lepší mají podniky výsledky, větší spokojenost a nižší fluktuaci zaměstnanců.

Diverzita a inkluze se stále více stávají součástí byznysových strategií a prioritou zaměstnavatelů i zaměstnanců.  Současná pohnutá doba otevírá celou řadu témat, které odpovědní zaměstnavatelé řeší: zaměstnávání mladých lidí, znevýhodněných v praktických dovednostech a znalostech po pandemii Covid 19, podporu rodičů – zejména matek v rámci ladění pracovního a rodinného života, podporu neformálně pečujících nebo lidí 55+. Diverzitou a inkluzí v celé České republice oficiálně žije již téměř 100 firem.

Máme velkou radost, že s laskavou podporou její excelence, paní Ayesha Rekhi, velvyslankyně Kanady v České republice, přistoupili dne 16.11.2021 k Chartě diverzity noví zlatí signatáři a signatáři.

Zlatými signatáři Charty diverzity jsou nově společnosti Brown-Forman Czechia, Česká spořitelna a Novartis. Signatáři Charty diverzity se stávají společnosti Albert Česká republika, MetLife a ORLEN Unipetrol RPA. Diverzitou a inkluzí tak v ČR oficiálně žije již téměř 100 firem.

Nové zlaté signatáře a signatáře vítáme a těšíme se na sdílení dobré praxe a vzájemnou inspiraci. Společně měníme trh práce a klima v české společnosti k větší otevřenosti.

Sociální sítě

Newsletter

Jsme členem:

 
 

Další články

See all posts