Začal 12. ročník Prague Pride. Jeden z největších multižánrových lidskoprávních festivalů ve Střední a Východní Evropě

 

Letošní festival Prague Pride z pohledu programové nabídky daleko předčí předchozí ročníky. Od pondělí 8. srpna až do neděle 14. srpna nabídne v programu více jak 150 akcí na různých místech Prahy. Hlavním festivalovým místem v průběhu celého týdne zůstává Střelecký ostrov. Po tříleté pauze se navíc vrací sobotní průvod. Ten zamíří na Letenskou pláň, kde vyvrcholí hudebním a doprovodným programem.

Slavnostním vyvěšením duhové vlajky na budově Nové radnice Magistrátu byl oficiálně zahájen týdenní festival Prague Pride 2022. Záštitu nad festivalem opětovně převzal i primátor hlavního města Prahy MUDr. Zdeněk Hřib. Letošní ročník nabídne více jak 150 akcí z oblasti kultury, zábavy a vzdělávání. Po dvou ročnících ve stínu pandemie covid-19 se program vrací s oblíbenými venues, sobotním průvodem historickým centrem města a Pride Parkem na Letné.

Symbol srdce

Motiv srdce, spolu s heslem #heartmatters se staly letošním tématem festivalu, který má za cíl připomenout si symbolicky osm miliard srdcí, která bijí po celém světě. “Zároveň chceme upozornit na situaci ve světě, zejména na Středním východě, v Africe, ale také v jiných koutech světa, kde stále dochází k potlačení základních lidských práv a svobod jednotlivce, a to zejména LGBT+ osob. I v západních státech navíc stále dochází k útokům z nenávisti, smutným příkladem může být i nedávný útok na LGBT+ komunitu v norském Oslu, který měl za následek dva mrtvé a desítky raněných. Srdce je pro nás symbolem lidskosti, vzájemné lásky a života. I proto jsme se rozhodli pro tento jednotící motiv,” vysvětluje ředitel festivalu Tom Bílý.

Celá tisková zpráva k dispozici ZDE

Sociální sítě

Newsletter

Jsme členem:

 
 

Další články

See all posts